Plywood

Plywood genellikle inşaat sektöründe kullanılan dayanıklı bir ağaç malzemedir. Bayou Matho olarak tüm dünyaya Hindistan, Çin, Türkiye ve Almanya üzerinden direk Kontrplak ve plywood ihracatı yapmaktayız. Sipariş vermek için bizimle iletişime geçiniz.
kontrplak, plywood
BAYOU

Fiyat & Bilgi Talep Formu

Plywood ( Kontrplak) - Su Kontrası

Plywood, inşaat ve mobilya başta olmak üzere sıkça kullanılan ve çok yönlü malzemelerden biridir. Plywood, sağlam ve dayanıklı bir malzeme olmasının yanı sıra, diğer benzer ahşap levhalara göre nispeten daha ucuzdur.

 • İnşaat sektöründe sıklıkla kullanılmasının sebebi suya ve neme dayanıklı olmasıdır.

Suya ve neme dayanıklı olduğu için sıvasız kalıp sistemlerinde özellikle tercih edilir. Eğer plywood nedir diye merak ediyorsanız;

Plywood farklı ağaç tiplerinden elde edilen bir orman ürünüdür. Özellikle kayın, kabak, huş gibi güçlü ağaçlardan elde edilir.

Bir inşaat projesi uzun vadeli yük taşıma ve yapısal performans gerektirdiğinde, yapısal kontrplaktan daha güçlü ve daha uygulanabilir ahşap ürün yoktur. Tipik olarak bir dizi yumuşak ağaç ve parke kereste türünden yapılmış, yapısal plywood türü A fenolik yapıştırıcı kullanılarak üretilmektedir. Bu, üstlenmeyi planladığınız herhangi bir kalıcı yapısal ve tasarlanmış uygulama için mükemmel hale getirir.

Koruyucu ile muamele edildiğinde, yapısal kontrplak A-bağı ile olduğundan daha dayanıklıdır. Dış uygulamalar için kullanıldığında ve bu nedenle daha sert hava koşullarına maruz kaldıklarında bile, koruyucu madde ile muameleye tabi tutulmuş yapısal kontrplak, bazı durumlarda daha da ötesinde, öngörülen hizmet ömrü boyunca dayanabilir.
AS / NZS 2269’a göre imal edilen yapısal kontrplak, çeşitli uygulamalarda farklı gerilme derecelerinde, kalınlıklarda ve yüz kaplama kalitesinde üretilmektedir.

Proje normalden daha yüksek bir yapısal performans gerektiriyorsa, yapısal plywood gidilecek tek yoldur. Neticede, huş plywood esaslı üretilen yapısal kontrplak, tanımlanmış ve standartlaştırılmış yapısal özelliklere sahip tek ahşap panel türüdür. Yapısal olmayan kontrplak kullanın ve yapı bozulmasını ve nihai çöküşünü riske atacaksınız. Yapısal kontrplakın birçok türü ve kullanımı vardır. Güvenilir bir yapısal kontrplak tedarikçisinden doğru malzemeyi satın aldığınızdan emin olmak isterseniz, Bayou Matho olarak size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

Plywood İngilizce bir kelimedir ve Türkçe'de Kontrplak kelimesinin karşılığı olarak bilinir. Bazı kesimler tarafından Pleymut olarak da kullanılmaktadır.

Bayou Matho orman ürünleri olarak, Plywood ve Kontrplak başta olmak üzere, Masif panel, Özel MDF, OSB panel, Betopan, Neme Dayanıklı Ahşap Ürünler, Yangına Dayanıklı paneller, Akustik ses yalıtım ürünleri, Compacmel ve Kontrplabla ürünlerinin tedariğini yapmakta olup stok bazlı çalışmaktadır.

Standart plywood ebatları tablodaki gibidir;

Ebatlar / Sizes, mm (ft)   1250*2500 – 1500*3000 – 2145*4000mm
 Kalınlık / Thickness, mm   6.5,9,12,15,18mm, 21mm ,24,27,30,35,40mm
 Yüzey / Surface   F/F
 Tutkal / Glue   Exterior BFU 100 WBP
 Yoğunluk / Density   640-700 kg/³

Filmli Plywood; üretim sırasında koruyucu film haline gelen reçinelenmiş kâğıtla özel olarak kaplanan, yüksek kaliteli bir dış mekan huş kontrplaktır.

 • Düz veya gözenekli yüzeylerle rahatlıkla kullanılır.
 • Kenarları suda dağılabilen akrilik boya ile kapatılmıştır.
 • Bu tip kontrplak, inşaat sektöründe ve araç üretiminde yaygın olarak kullanılmaktadır.
 • Monte edilmesi ve üzerinde işlem yapılması kolaydır.

Plywood hangi sektörlerde kullanılır?

Genellikle;

 1. İnşaat
 2. Reklam Pano Yapımı
 3. Dekorasyon
 4. Ambalaj
 5. Sahne Yapımı

gibi farklı sektörlerde kullanılır. Plywood fiyatları kullanılan ağacın türüne göre farklılık göstermektedir. Plywood ebatları ve standart ölçüleri yukarıda belirtildiği gibidir.

 • Plywood tedarikçisi arıyorsanız Bayou Matho sizin için doğru adrestir.
 • Plywood kullanım ömrü oldukça uzundur.

Özellikle zemin kaplamalarında kullanılan plywood inşaat ve dekorasyon sektörlerinde sıklıkla tercih edilir. Plywood ürününün inşaat sektöründe sıklıkla tercih edilmesinin en büyük nedeni dayanıklılığıdır. İnşaat ve dış cephede yapılan çalışmalar dayanıklı malzemeler kullanılmasını gerektirir. Çünkü yapılan çalışmanın kalitesi buna bağlıdır.

 • Plywood ürünlerinin üzerinde bir çok işlem yapılabilir.
 • Matkap ile delik bile açabilirsiniz. Üründe kesinlikle çatlama ve deformasyon olmayacaktır. 
 • Hatta plywood ürünlerini boyayarak farklı tasarımlar elde edebilirsiniz. Bu işlem plywood a zarar vermez.

Plywood üretimi yapılırken en çok dikkat edilmesi gereken husus liflerin birbirine dik olarak üretilmesi gerektiğidir. Lifler birbirine dik olarak üretildiği için plywood & kontrplak kesinlikle esneme yapmaz ve her yanı eşit bir yükseklikte olur. Yani plywood katmanları nizami bir düzen içerisinde olur.

 

Plywood Fiyatları 2019 

1.Sınıf Plywood Fiyatlarımız
Huş Kontrplak 2500 x 1250 mm 4 mm 16,00 € + KDV
Huş Kontrplak 2500 x 1250 mm 6,5 mm 22,00 € + KDV
Huş Kontrplak 2500 x 1250 mm 9 mm 25,50 € + KDV
Huş Kontrplak 2500 x 1250 mm 12 mm 31,00 € + KDV
Huş Kontrplak 2500 x 1250 mm 15 mm 37,00 € + KDV
Huş Kontrplak 2500 x 1250 mm 18 mm 44,00 € + KDV
Huş Kontrplak 2500 x 1250 mm 21 mm 51,50 € + KDV
Huş Kontrplak 2500 x 1250 mm 24 mm 59,50 € + KDV
Huş Kontrplak 2500 x 1250 mm 30 mm 74,50 € + KDV
Huş Kontrplak 2500 x 1250 mm 40 mm 105,00 € + KDV

 

Diğer plywood & kontrplak fiyatları hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçiniz.

Plywood & Kontrplak ürününün bir çok avantajı bulunmaktadır. Bunlar;

 • Estetik ve dayanıklı bir yapıya sahiptir.
 • Aşınmaz ve çürümez.
 • Diğer ahşap ürünleri ile karşılaştırıldığında en dayanıklı olanı Plywood & Kontrplak'tır.
 • Suya dayanıklıdır. Bu yüzden kontrplak gemi ve tekne yapımında sıklıkla kullanılır.
 • Oldukça güvenli ve çevre dostu bir üründür.
 • Kimyasal etkileşimlere dahi dayanıklıdır.
 • Çok uzun ömürlü sert bir yüzeye sahiptir.
 • Farklı kalınlık ve ebatlarda üretilmektedir.
 • En büyük avantajı fiyatıdır. Ucuz kontrplak arayışında iseniz bizimle iletişime geçmelisiniz.

https://www.bayou.com.tr/iletisim/

Bayou Mahtho’nun her ürününde mükemmelliği bekleyebilirsiniz. Hiç şüphe yok ki sadık ve güvenilir müşterilerimiz sayesinde gurur duyacağımız iyi bir üne kavuşmuş olduk. Müşterilerimizin çoğu bize, bizim yaptığımız işle ilgili olarak, ne yaptığımızı ve kim olduğumuzu bilmeyen herkesi davet etmek için gerekli samimi ve sıcak alışveriş deneyimlerini sunmaktadır.

Bu, giderek daha fazla insanın kontrplak aracılığıyla malzeme satın almasının tadını çıkarmasının nedenleri arasında ve sürekli olarak ilerlemeye devam ediyor. Kaliteli kontrplak ihtiyacı olan tüm müşterilerinize cebinde büyük miktarda para harcamalarını gerektirmeden hizmet etmek istiyoruz.

Çevreye duyarlı ürün geliştirme çalışmalarına yönelik en hızlı ve en güvenilir olarak ilerlemeyi sağlamak için büyük çaba harcıyoruz. Uzman kadromuz ve profesyonel ekibimiz,  ürünlerinin yenilenebilir ve sürdürülebilir bir kaynak olarak kullanılmasını teşvik etmekte ve çoğu zaman odun atıklarını azaltmak ve aynı zamanda tüm kalıntıları kullanmak için etkili ve faydalı yollar aramaktadır.

Tüm malzemelerimiz ağırlıklı olarak ilk etapta muhafaza edilip yenilenebilir hale getirilmek üzere tasarlanan yerlerden toplanmaktadır ve böylece siz müşterilerimiz her zaman düzenli büyümeyi sürdürmek için her zaman yeni büyüme ve gelişme için bir döngü olmasını bekleyebilirler. Tüm pazarda yüksek kaliteli ürünlerimizin tedariki bulunmaktadır. Kontrplak kullanımı çok güvenli olan ve çoğu birlikte yaşayan yüksek kaliteli ürünler geliştirmede oldukça başarılıdır. Bulunduğu ortamı güzelleştirir ve orayla bütünleşir. Bu, hiç kimsenin ürünlerimizin ömrü boyunca zararlı kimyasalları solumamalarını sağlamak için toksik olmayan yapıştırıcılar geliştirmemizin nedenidir.

 • Toptan alınan kontrplakların fiyatları her zaman daha uygundur.

Kontrplak fiyatları güncel halini 0212 670 2124 nolu telefondan müşteri temsilcilerimiz vasıtası ile öğrenebilirsiniz.

Uzmanından ...

VIEW ALL
TOP
+90 212 670 21 24