İLETİŞİM FORMU

+90 212 670 21 24

Plywood

Plywood, beton formlar, mobilyalar, dolaplar, veya büyük, düz tahta parçaları gerektiren herhangi bir inşaat projesi oluşturmak için kullanılır. Plywood, ( pleymut ) ahşap tek bir levha oluşturmak için hidrolik preslerde aşırı basınç altında yapıştırıcı ile ince tabaka ahşap yerleştirerek yapılır. Yumuşak ağaç kontrplak genellikle yapısal bina ve inşaat uygulamaları için kullanılır filmsiz olan türü kontrplak olanı ise mobilya ve dolaplar için kullanılır.

plywood

Plywood

Plywood malzemesi yapılara ek yük getirmez. Bu da, yapının kalitesini ve ömrünü korur. Hafif olmasına rağmen dayanıklı ve uzun ömürlüdür. Kolay bir şekilde montaj yapılabilir. Montajı sırasında yoğun bir işçilik mesaisi gerekmez. Kısa sürede içerisinde uygulama yapılacak yerin ölçülerine uygun şekilde kesilebilir ve montaj kolay şekilde gerçekleşebilir. Maliyeti uygundur. Kalitesi ve kullanım sunduğu avantajlar düşünüldüğünde fiyat olarak oldukça uygun maliyettedir. Ekonomiktir ve yapının maliyetini arttırmaz.

İnşat sahasında kullanılan Filmli plywood, (huş) suya dayanıklı tutkalla yapıldığı için su veya nem gibi sâir hava şartlarına maruz kalma ihtimali olan her zeminde kullanışlı ve tercih sebebidir.

Neredeyse tüm dolaplarda, birkaç farklı sert ağaç türünün kullanıldığı kontrplak kullanılmaktadır. Geleneksel olarak, kayın, meşe ve huş, kullanılabilirlik ve maliyet nedeniyle huş ağacından biraz daha az maliyetle tüm parke kontrplaklarının en yaygın kullanılanıdır. Dolapta kullanılan diğer sert ahşap kontrplaklar maun, kül, akçaağaç ve kiraztır. Sert ahşap kontrplak 48-in-96-inç levhalar halinde mevcuttur ve 3 / 4-, 1 / 2- veya 1/4-inç kalınlıklarda satın alınabilir. Sert ağaç kontrplak genellikle güzelliği ve kusur eksikliği nedeniyle diğer kontrplak tiplerinden daha pahalıdır. Yumuşak ağaç kontrplağının tüm boyutlarında bulunur ve genellikle pır kontrplaktan yapılır. Dış cephe kontrplağı inşaat endüstrisinde çatıda, suyun bulunduğu banyoda veya mutfaktaki döşemelerde, dış cephelerde kılıf olarak, transom ve çatı pencereleri yapımında ve kereste için bir destek olarak kullanılır.

Bu kontrplak, çok yoğun bir dolgu ile düz bir çalışma yüzeyi verir. Bu birinci sınıf kontrplak, tekdüzelik ve işlenebilirlik nedeniyle ahşap işçileri tarafından ödüllendirilir. Asla çözebilir ya da ayırır ve doğal sertağaç gibi biter. Kompozit plywood / Kontrplak geleneksel ahşap kontrplak ile aynı ebatlarda mevcuttur.

TOP Plywood Chetan's Kontrplak.