BAYOU

"Kontrplak, Plywood"
ve Özel Panellerin Temininde Uluslararası Kalite!

Kontrplak

Kontraplak Çeşitleri ve Ebatları

Su kontrası, mobilya, dolap, masa, zemin döşeme veya duvar kaplama gibi ahşap gerektiren herhangi bir yer de istisnasız kullanılır.WBP gibi üst seviye dayanıklı tutkalla papaller birbirine yapıştırıldığı için su veya nem gibi sâir hava şartlarına maruz kalma ihtimali olan her zeminde kullanışlı ve tercih sebebidir.

Kontraplak, tek bir levha oluşturmak için hidrolik preslerde aşırı basınç altında yapıştırıcı ile ince tabaka ahşap yerleştirerek yapılır. Kullanım yönünden oldukça dayanıklı olması, otomotivden yat sektörüne kadar tercih edilme sebebi olmuştur.

BAYOU® PLYWOOD

KONTRAPLAK ve ÖZEL PANELLER
  • Su kontraplağı, çok yoğun bir dolgu ile düz bir çalışma yüzeyi ihtiva eder. Birinci sınıf kontrplak işlenebilirlik nedeniyle kalıp ustaları tarafından tercih edilir. Asla çözülmez ve deformeye uğramaz.60-70 kez kullanılır.
    Bayou Orman Ürünleri
  • Kontraplak panel, hafif olmasına rağmen dayanıklı ve uzun ömürlüdür. Kolay bir şekilde montaj yapılabilir. Montajı sırasında yoğun bir işçilik mesaisi gerekmez.
    Bayou Orman Ürünleri
  • Kısa sürede içerisinde uygulama yapılacak yerin ölçülerine uygun şekilde kesilebilir ve montaj kolay şekilde gerçekleşebilir. Kalitesi ve kullanım süresi gibi avantajlar düşünüldüğünde fiyat olarak oldukça uygundur.
    Bayou Orman Ürünleri

KURUMSAL
Referanslar

Kontraplak Uzmanından ...

YAPISAL KONTRPLAKRead more +28 Temmuz 2018 By PLYWOOD in Kontraplak Sipariş

Yapısal kontrplak ne için kullanılır?

Yapısal kontrplak ne için kullanılır? Geleneksel kereste üzerinde sahip olduğu birçok avantaj göz önüne alındığında, kontrplak şu anda tüm inşaat şekillerinde en istikrarlı ahşap ürünlerden biri olarak kabul görmektedir. Bununla birlikte, her türlü kontrplak belli bir dereceye kadar stabil olmasına rağmen, kararlılık söz konusu olduğunda, bunların birçoğu yapısal kontrplak atlayabilir. Peki yapısal kontrplakları bu kadar
Su Bazlı KontrplakRead more +13 Temmuz 2018 By PLYWOOD in Kontrplak Çeşitleri, Kontraplak Sipariş, Yat Sektörü

Su Bazlı Kontrplak

Su Bazlı Kontrplak, Marin suya Dayanıklı Kontraplak Kontrplaklar, yapısı itibariyle su geçirmezdir. Hususen ithal türleri hem su geçirmez hemde kenarları dahil deformeye son derece dayanıklı olduğundan tercih sebebi olup, bu sebeble günden güne kullanımı yaygınlaşmaktadır. Bir inşaat projesi uzun vadeli yük taşıma ve yapısal performans gerektirdiğinde, yapısal kontrplaktan daha güçlü ve daha uygulanabilir bir ahşap
Kontrplak kaplamaRead more +04 Temmuz 2018 By PLYWOOD in Kontrplak Çeşitleri, Kontraplak Sipariş, Dekorasyon

Kontrplak Kaplama 

Kontrplak Kaplama  Kontrplak, inşaatta kullanılan en çok yönlü malzemelerden biridir. Kontrplakın sağlam ve dayanıklı bir malzeme olmasının yanı sıra, diğer benzer ahşap levhalara göre nispeten daha ucuzdur. Ancak kontrplağın uzun bir süre büyük şekillerde kalması için doğru kontrplak kaplamasına ihtiyacımız var. Doğru yüzey tipini bilmek, yüzey kontrolünü veya çatlamayı önlemeye yardımcı olacak ve uzun süreli
“Bayou” Üstün Alman Kalitesi
TOP