Kontrplak

Kontrplak özellikle inşaat sektöründe kullanılan bir malzemedir. Huş, kayın ağacı ve kavak ağacı gibi farklı ağaç türleri işlenerek kütük haline getirilir. Bunun sonucunda düzgün olan parçaların katmanlı bir şekilde panel oluşturulması ile elde edilir. Kontrplak malzemesi özellikle inşaat sektöründe dekorasyon amaçlı kullanılmaktadır.
kontrplak fiyatları
BAYOU

Fiyat & Bilgi Talep Formu

Kontrplak - Su Kontrası - Plywood

Kontrplak, inşaat ve mobilya başta olmak üzere sıkça kullanılan en çok yönlü malzemelerden biridir. Kontrplak, sağlam ve dayanıklı bir malzeme olmasının yanı sıra, diğer benzer ahşap levhalara göre nispeten daha ucuzdur.

Kontrplak;

 • çok yönlü,
 • çok kararlı,
 • yüksek bir mukavemet oranına sahiptir
 • aşınmaz.

Bayou Matho Orman Ürünleri olarak 2006’dan beri İstanbul’da plywood ve kontrplak sektöründe faaliyet gösteriyoruz. Stok bazlı satış anlayışını benimseyerek müşterilerimize en kısa sürede istediği ürünlerin teslimatını yapmayı amaçlıyoruz. Hindistan, Türkiye, Çin ve Almanya'dan direk teslimat sağlıyoruz. Dünya'nın her yerine ihracat yapabilme potansiyeline sahibiz. Eğer Kontrplak tedarikçisi arıyorsanız Bayou Matho sizin için doğru adrestir. Kaliteden asla ödün vermeyen bir anlayış ile çalışan Bayou

 • en uygun fiyat ve en kaliteli ürün 

felsefesi ile çalışmaktadır. Eğer ucuz kontrplak fiyatları ile ilgili bir arayışınız var ise bizi tercih etmelisiniz.

Daha fazla bilgi için lütfen Kontrplak Tedarikçisi Bayou Matho ile iletişime geçiniz.

Kayın Marin Kontrplak genellikle nem oranı yüksek bölgelerde kullanılır. Çünkü çürümeye ve aşınmaya karşı oldukça dayanıklıdır. Özellikle;

 • tekne
 • iskele
 • dış mekan reklam panoları
 • çatı kaplama
 • mobilya
 • inşaat
 • ambalaj
 • konteyner taban kaplama

gibi alanlarda sıklıkla kullanılır. Kayın Marin Kontrplak olarak bilinen Marin kontrplak genellikle boyut olarak 4 mm Kayın Marin Kontrplak olarak tercih edilir. Suya dayanıklı olmasının en önemli sebebi marin tutkalı ile yapıştırma işleminin gerçekleştiriliyor olmasındandır.

 • Marin Kontrplalar kaynar suda 72 saat bekletilebilir ve bu da ne kadar dayanıklı olduğunun göstergesidir.
 • Standart marin kontrplak ölçü olarak 4 x 1700 x 2200 ölçüleri kullanılır.

Marin kontrplaklar aynı zamanda Su kontrplak olarak da bilinmektedir. Burada vurgulanmak istenen nokta ne kadar dayanıklı olduğudur. Su Kontrplaklar gemi yapımı gibi özellikle su ile temasın çok fazla olduğu alanlarda kullanılır.

 • Marin kontrplak normal kontrplaktan en az 10 kat daha fazla dayanıklıdır. 

Marin kontrplak nedir? ve en ucuz esnek Marin Kontrplak nereden alınır diye merak ediyorsanız Bayou Matho ile iletişime geçiniz.

Esnek kontrplak, parçalanmadan kolaylıkla bükülebilen özel bir kontrplak türüdür. Özellikle dekorasyon ve mobilya alanında sıklıkla kullanılır. Farklı kalınlıklarda üretimi mevcuttur. Eğimli yüzeylere ihtiyaç duyan her türlü mobilya üretmek için çok yararlıdır.


Farklı ülkelerdeki birkaç alternatif ismi ile bilinir. İşte birkaç örnek;

1. Bükülmüş katman
2. Şapkalı Katman
3. Bender ahşabı
4. Wiggle panosu
5. Flexible kat

Esnek Kontrplak Fromager ağaç cinsinden yapılmış olduğu için kavisli kısma uygulandığı zaman zamanla çatlama yapmaz. Her zaman mukavemetini ve şeklini muhafaza eder. Eğer sizde kaliteli ve ucuz kontrplak fiyatları araştırması yapıyorsanız sektörün ende gelen Kontrplak - Plywood - Su Kontrası tedarikçisi Bayou  Matho ile iletişime geçmelisiniz.

Esnek Kontrplak nerede kullanılır?

Bu ürünün detay ve Siparişi için 0212 670 21 24 nolu telefondan bizi arayabilirsiniz.

Standart Boyutlar ve Kalınlık:

3mm, 4mm, 5mm, 6mm, 8mm, 10m, 12mm kalınlıklarında esnek kontrplak imal edilir. Esnek kontrplak (flexible plywood); hem elastikiyetdayanıklılık, sağlamlık gibi husisiyyetleri yanın da teknik özelliklerinin üstün olması ve  uygulama da sağladığı büyük kolaylık sebebiyle   tercih sebebi olmuştur.

Türkiye’deki en yaygın esnek kontrplak boyutları 8 ‘x 4’ (8 fit x 4 fit, yaklaşık olarak 2440 x 1220 mm’dir) diğer boyutlar da mevcuttur.
Tabakaların kalınlığı genellikle 3 mm’den 16 mm’ye kadar değişir.
Burada belirtilmelidir ki, tabakanın kalınlığı arttıkça, bükme yarıçapları da artacaktır. Bu nedenle, çok küçük yarıçaplı dar eğriler oluşturmak için daha ince flexi levhalar kullanılmalıdır.

Esnek kontrplak Fiyatları

Esnek kontrplak fiyatını satış temsilcilerimize sorabilirsiniz.  0212 670 21 24 / [email protected]

Esnek kontrplak avantajları nelerdir?

 1. Mobilya ve iç dekorasyon için kavisli yüzeyler yapmak için kullanışlıdır (örneğin dairesel bir bina kolonunu kontrplak ile örtmek için).
 2. Genellikle sert ağaçtan yapılır, bu nedenle ahşap kalitesi
 3. Normal kontraplak tiplerine kıyasla daha düşük ağırlık. Dolayısıyla taşıma ve yükleme daha kolaydır.
 4. Yerine yapıştırıldıktan veya kaplanmış veya lamine edildiğinde veya birden fazla flexi levha birbirine yapıştırıldığında yeni şeklini (eğrisi) muhafaza eder.
 5. Eğri ve viraj oluşturmak için geleneksel kontrplaktan çok daha basit kullanılır.
 6. Uzun tahıl ve çapraz tahılda mevcuttur.
 7. Elle kolayca bükülebilir.
 8. Eğri çapında veya yarıçapında ölçülen esneklik geniş bir yelpazede mevcuttur. (büküm yarıçapı 25 mm kadar düşük olabilir)

 

Kontrplak Çeşitleri oldukça fazladır.

 1. Huş Kontrplak
 2. Kayın Kontrplak
 3. Kavak Kontrplak
 4. Egzotik Kontrplak
 5. Çam Kontplak
 6. Hafif Kontrplak
 7. Okume Kontrplak
 8. Meranti Kontrplak
 9. Esnek Kontrplak

gibi bir çok kontrplak çeşidi bulunmaktadır. Kontrplak fiyatları ile ilgili daha fazla bilgi almak için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Bayou Matho, birinci sınıf kontrplak sektörünün önde gelen isimdir. Tüm değerli ve güvenilir müşterilerimize yüksek kaliteli huş ağacı kontrplak ürünleri, kavak kontrplak, çam kontrplak, 4 mm kayın marin kontrplak ve benzeri ürünleri sunmaktadır.

Esas olarak sunduğumuz tüm premium kontrplak, sürdürülebilir sert ağaçların en yüksek kalitede bileşenlerini kullandıkları için çevre dostudur. İhtiyaçlarınız için en tatmin edici kontrplak çeşitleri bulmanız için her zaman yanınızdayız.

Yapmanız gereken tek şey, bizimle iletişim kurmak çok yetenekli ve bilgili ekibimizin, kullanışlı işleri yapmak için ihtiyaç duyduğunuz her şeyi sağlamasına izin vermektir. Kavak kontrplak, huş kontrplak, akçaağaç kontrplak, yangına dayanıklı mdf, osb, ve marin kontrplak gibi sektörde en çok kullanılan ürünleri sunar.

Kontrplak neyden yapılır sorusunun cevabı bu paragrafta saklıdır. Yukarıda belirttiğimiz bütün ağaç türlerinden farklı özellikleteki kontrplak çeşitleri üretilir.

Ve özellikle kontrplak nerede satılır gibi bir araştırma yapıyorsanız Bayou Matho sizin için biçilmiş kaftandır. Ucuz kontrplak fiyatları ve kaliteli tedarik anlayışı ile çalışarak müşterilemize %100 memnuniyet sağlama amacını taşıyoruz.

Kontrplak fiyatları ürünün boyutuna, kullanılan ağaç malzemesine göre değişmektedir. Marin Kontrplak fiyatları, Kavak Kontrplak fiyatları, Kayın Kontrplak Fiyatları hakkında detaylı  bilgi almak için ve sipariş vermek için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Kontrplak ve plywood alırken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunmaktadır.

 • Özellikle kontrplak yüzey pürüzsüzlüğüne ve kalitesine dikkat edilmelidir. Satıcıdan ayrıntılı bilgi alınmalıdır. Bir yüzey A kalite olması gerekirken diğer yüzey en az B kalite olmalıdır.
 • Kullanılan tutkal cinsine dikkat edilmelidir. Kaliteli plywood tutkalı kullanılmalıdır.
 • Kontplak katman sayısı  3'ten az olmamalıdır. Unutmayınız ki katman sayısı arttıkça kalite artar.
 • Her kontrplak parçası eşit kalınlıkta ve boyutta olmalıdır. Yan yana geldiği zaman aralarında boşluk olmamalıdır.

Gördüğünüz gibi Kontrplak - Plywood - Su Kontrası alacağınız zaman dikkat etmeniz gereken bazı hususlar vardır. Daha fazla bilgi için https://www.bayou.com.tr/iletisim/ lütfen linki tıklayarak bizimle iletişime geçiniz.

 • En ucuz kontrplak fiyatları ve en yüksek kalite Bayou Matho ile sizlere sunulmaktadır.

For Specialist

VIEW ALL
TOP
+90 212 670 21 24