Pleymut Fiyatları

1525x1525mm, 2440x1220mm, 2500x1250mm, 2200x1700mm, 1500x2500mm, 1500x3000mm, 2145x4000mm, 3mm - 50mm arası

BAYOU®

Filmli (kalıplık), Hexa (petekli), Wiremesh (tırtıklı) , Melamin plywoodlar
  • İyi bir pleymut ve ya kontrplak, belirli bir sayıda kritere uymak zorundadır.
  • Tutkal su geçirmez olmalı, boşluklardan beri olmalı, yüz ve iç kaplamalar iyi olmalıdır.
  • Pleymut kullanılan veya dış kullanımda da kullanılan herhangi bir tutkal, sıkı bir teste uymak zorundadır. Ondan monte edilen kontrplak, lamine edilmeden birkaç saat suda kaynamaya dayanabilmelidir.
  • Bu, WBP yapıştırıcısıdır ve "Hava ve Kaynama Koruması" anlamına gelmektedir. Tutkallar kaynatılırken mukavemetinde değişiklik gösterir.
  • Bir pleymutun kaynatma altında lamine etmemesi kapasitesi sadece tutkalın kalitesine değil, aynı zamanda kullanılan malzemelere ve imalatta kullanılan bakıma da bağlıdır.
  • Boşluklar sadece kontrplakı zayıflatmakla kalmaz, su sızması için hazır bir yol oluşturur. Bu sebepten dolayı Deniz Dereceli pleymutlar da boşluklar olmamalıdır.
  • Kontrplak üretimi için kullanılan kaplamalar yüksek kalitede olmalıdır. Dereceye bağlı olarak düğüm büyüklüğü ve frekansı kontrol edilir.
  • Bir iç kat üzerinde onarım yapılması gerekiyorsa bunun için kurallar vardır. Bir katın içine katılması gerekiyorsa, kıvrık olamaz. Katmanların kalınlığı ve sayısı da kontrol edilir.

Read more +18 Ekim 2018 By iadmin in Kontrplak Nedir?

Deniz Kontrplak Nedir?

Deniz Kontrplak Nedir? Dış ( Exterior) kontrplağı, deniz “Marin” olarak tanımlamak çok yaygın bir hatadır.  Kontrplak için Exterior tarifi  seneler içinde deniz (Marin) olarak isimlendirilmesi ile jenerik bir terim haline gelmiştir. Tek tip kontrplak türü yoktur. Agaç çeşidi ve kullanılan tutkala göre kalitesi ve ya zaafiyetleri artmaktadır. Standart exterior kontrplak bir dış fenol tutkalı kullanılarak
Read more +20 Ekim 2018 By iadmin in Su Kontrası

Su Bazlı Kontrplak

Su Bazlı Kontrplak, Marin suya Dayanıklı Kontraplak Kontrplaklar, yapısı itibariyle su geçirmezdir. Hususen ithal türleri hem su geçirmez hemde kenarları dahil deformeye son derece dayanıklı olduğundan tercih sebebi olup, bu sebeble günden güne kullanımı yaygınlaşmaktadır. Bir inşaat projesi uzun vadeli yük taşıma ve yapısal performans gerektirdiğinde, yapısal kontrplaktan daha güçlü ve daha uygulanabilir bir ahşap
Read more +18 Ekim 2018 By iadmin in Yat ve Tekne, Mobilya Sektörü

Huş Kontrplak Kullanım Alanları

Huş Kontrplak Kullanım Alanları Huş kontrplak, piyasada bulunan diğer kontrplaklarla aynı şekilde inşa edilir. Tüm kontrplak ince ahşap parçalarından oluşur ve daha sonra bir bağlayıcı ile kapatılır. Dış mekanda kullanılan kontrplak ve deniz kontrplakları arasında çok fazla fark yoktur, ancak deniz kontrplaklarında kullanılan tutkallar extra kalitelidir ve hususen sudan etkilenmemesi için  formüle edilir. Dış mekan
TOP