KONTRPLAKLAR

Kontrplaklar, yerli ve yabancı bir çok ağaç cinsinden imal edilen ve suya dayanıklı tutkallar ile preslenen tabakalardan müteşekkil panele kontrplak adı verilir.

Kontrplak dayanıklıdır. Kontrplağın mukavemetinin çoğunu oluşturduğu çapraz damarlı bir desene sahip olduğu düşünüldüğünde, kontrplak açıkça sâir ahşap malzemelerden kuvvetlidir. İmalatında kullanılan güçlü yapıştırıcılar ile daha da güçlü ve daha dayanıklı hale gelir.

Kontrplak, mukavemetinin yanı sıra yüzeyi de pürüzsüzdür. Bu sebeble bir çok sektöre hitap etmesi kaçınılmazdır. Çünkü kontrplağı mukavemet kazandıran çapraz yüzey, dekoratif laminatlar gibi bitiş malzemelerinin eşit olarak dağılmasını da engeller. Bir tanesi zımpara kağıdı ile kontrplakları düzeltmeye çalışabilir, ancak parçacık levhalarının sağlayabileceği yüzey düzgünlüğü ile eşleşemez. Daha düzgün yüzeyi ile yonga levha, bitmiş ürünün daha çarpıcı görünmesini sağlamak için dekoratif laminatların ve diğer son malzemelerin kullanılmasına izin verir.

Genellikle kullanım sahası açısından ilk akla gelen sektör inşaattır. Kontraplak, mobilya, dekorasyon, otomotiv, reklam panoları, oyuncak hobi sektörü başta olmak üzere 60 dan fazla sektöre hitap eden geniş bir kullanım profili vardır. Kontrplak, hafif olması, dayanıklı yapısı, su veya nemden tesirlenmemesi gibi sebepler kullanım sahasını her geçen gün arttırmaktadır.

Marin Kontraplak fiyatları hakkında bilgi edinmek için ise kontraplak fiyat listemizi müşteri temsilcilerimizden talep edebilirsiniz.

1–9 / 10 sonuç gösteriliyor

TOP
error: Content is protected !!